Radka Pipotová Fotograf

…fotografie s duší

Radka Pipotová Fotograf

O mně /Autoportrét - Fine Art

"Objevuji život… jsem s ním spjatá tělem i duší…"

O mně

Kratší verze pro ty co neradi čtou bla bla bla :-)):
Miluji komunikaci s lidmi, děti, hudbu, tanec, jógu, pobyt v přírodě a cestování… To dohromady je pro mne fotografování:-) Dokument, emoce, posouvání hranic možného a nemožného, koncentrace, pozitivní energie, tajemno, poznání sebe sama a učení se celý život, jak být lepší a lepší. Řekla bych, že jsem i trošku perfekcionista a pro fotku udělám cokoliv:-) Foťák je mé “třetí” oko, propojka mezi tímto světem a světem okamžiků. Focení je mou nedílnou součástí už pěknou řádku let.
Tak to jsem JÁ.

Delší verze:
Jako malá holka jsem ráda malovala a listovala v rodinných albech. Nejoblíbenější obrázek, který mám dosud schovaný je pohled z vesmíru na Zem a na něm má ruka. Že by počátek vlastní tvorby? netuším :-)). Táta rád fotil, takže i já od mala měla nějaké fotografické pokusy. Nejblíže k řemeslu “fotky” jsem byla na základní a pak střední umělecké škole, kdy jsem vyvolávala v temné komoře, navíjela si filmy a fascinovalo mne vše kolem toho. Začátky mají asi všichni stejné. Kytičky, stará Praha, detaily:-) Ale nějaké tvůrčí “osvícení” nepřicházelo… Pak na “vejšce” jsem v posledním ročníku přemýšlela, co budu dělat za diplomku… Zvolila jsem cestu malby-v té době jsem netušila, že i počátek cesty sebepoznání. Musela jsem intenzivně na sobě pracovat, aby přišla inspirace… a ono se to stalo:-) Propojila jsem fotku s malbou a bylo to dokonalé. Vznikla má osobní výpověď všech možných událostí nastřádaných do podvědomí.
Po řadě let, kdy jsem pracovala jako fotoeditorka pro různá vydavatelství- i když to byla totální tvůrčí krize, beru to jako velkou zkušenost být součástí “velkého světa” médií a být u toho, co masově ovlivňuje dění pro celou republiku. Bohužel mi tento typ práce uzavřel cestu k vlastnímu focení..:-( Ale věděla jsem, že jednou budu zase tvořit, že ten čas příjde. A všechno umění, kterým jsem se zabývala roky někdy bude k užitku. Díky těžkým životním situacím a následnému setkání s úžasnýma lidma, kteří pořád říkali, Tebe je tady škoda.. jsem našla cestu a odvahu vystoupit z komfortní zóny. Našla jsem cestu k tvorbě a sebepoznání. Protože pokud chcete změnit “svět” musíte začít nejdříve u sebe.
Mezitím jsme s manželem pět let stavěli dům a já jsem si v duchu vysnila ateliér pro svou práci.
Fotím pro sebe, fotím pro zamyšlení, fotím pro příběhy a především fotím i pro Vaše neopakovatelné momenty a bez Vás by to něšlo.

Děkuji:-)
Radka

Nedílnou součástí mé tvorby je autoportrét. Propojení přírody a lidského těla mě fascinuje. “Role” za objektivem je pro mě důležitá, abych se dokázala vcítit do lidí, které fotím…

"Plním si své sny"

Up Next:

Reportáže